Moja Muzyczna Biografia - część 6

2011 - 2013

Przesuń w dół
1000

IMITATION PARTY SHOW | KOBYLNICA 2011 | GOTUJ Z RĄCZKĄ | TAJEMNICE PRZYRODY PIOTRA KARDASZA | KABARET BIESIADNY | CZORNE MAMBO

Rok 2011 rozpoczął się bardzo pracowicie.  Powołałem do życia kolejne coverowe bandy: MODERN TALKING IMITATION oraz ELVIS IMITATION.

Zająłem się również przygotowaniami do dużego wydarzenia z udziałem moich zespołów coverowych. W marcu, z okazji Dnia Kobiet, w Chorzowskim Centrum Kultury odbył się telewizyjny koncert „IMITATION PARTY SHOW”. Zorganizowaliśmy go wspólnie z Jankiem Musialikiem. Koncert trwał 3 godziny i był kręcony przez telewizję TVS. Tak bardzo się spodobał , że był emitowany w TVS jeszcze kilkadziesiąt razy przez kilka kolejnych lat. Prowadzeniem i konferansjerką zajął się słynny Roman Awiński, dziennikarz Radia Zielona Góra, zanany z doskonałego wcielania się w różne role, w szczególności w Michaela Jacksona. W koncercie wzięły udział moje zespoły coverowe: 

  1. ABBBA IMITATION
  2. BONEY M IMITATION
  3. ELWIS IMITATION
  4. MODERN TALKING IMITATION
  5. ACAPULCO
  6. SWEET GIRLS

Bardzo podobał mi się akcja promocyjna tego koncertu. W kilka zespołów ruszyliśmy w trasę po centrach handlowych i rozdawaliśmy kwiaty z okazji Dnia Kobiet jednocześnie reklamując i zapraszając na nasz koncert.

Jak pewnie zauważyliście na koncercie pojawiłem się również jako Dr MANIANA. A to dlatego, że postanowiłem „przekształcić” mój zespół MANIANA dodając „Dr” oraz wprowadzić do repertuaru przeboje lat 90. Występowałem na scenie jako lekarz dwiema pielęgniarkami. 

Na początku graliśmy głównie covery przeplatane autorskimi piosenkami ale zmieniało się to w czasie do odwrotnych proporcji. Szalę przelała propozycja występu na Ogólnopolskim Festiwalu „DISCO HIT FESTIWAL KOBYLNICA 2011”. Specjalnie na tą okazję napisałem piosenkę „Ginekolog zielarz” z którą pojechaliśmy i … wygraliśmy. 

Zdobyliśmy aż dwie nagrody:

  1. Nagrodę publiczności
  2. Nagrodę Wójta Gminy

Od tego czasu kariera zespołu Dr MANIANA szła do przodu. Jeździliśmy na wywiady do stacji radiowych i programów telewizyjnych. Zagraliśmy dziesiątki koncertów. Zacząłem pisać kolejne piosenki, które docelowo znalazły się na naszej debiutanckiej płycie kilka lat później.

W październiku napisałem muzykę do programu „Gotuj z Rączką”, który emitowany był w Telewizji Katowice TVP3. Napisałem Czołówkę i muzykę w tle.

Moja muzyka tak się spodobała, że dostałem kolejne zlecenie na skomponowanie muzyki do programu

„TAJEMNICE PRZYRODY PIOTRA KARDASZA” także emitowanego w TVP3 KATOWICE

W listopadzie 2011 odbyła się premiera piosenki „Gdzie ja miałam oczy”, którą napisałem dla mojego zespołu KABARET BIESIADNY BIESIADA POLSKA. Tak, nie pomyliłem się, tak właśnie zmieniła się nazwa mojego starego już zespołu BIESIADA POLSKA. Nakręciliśmy zabawny teledysk jak to na kabaret przystało. Powstał również świetny Making Of. 

Także w listopadzie ukazał się teledysk do piosenki, którą napisałem dla zespołu de facto „Czorne Mambo”

Ten klip to również moja robota.

Kręciliśmy w muzeum PRLu Rudzie Śląskiej. Niesamowite klimaty, warto tam zajrzeć.

W grudniu światu ukazała się płyta CD zespołu De Facto pt: „Murziny tańcujom”, którą miałem przyjemność wydać. Płyta sprzedawała się jak ciepłe bułeczki.

1000

I PO HERBATCE | NA BOGATO W KOBYLNICY | PIOSENKA ŚWIĄTECZNA

Dr MANIANA osiągał szczyty popularności. Wymagało to ode mnie szybkiego działania i kręcenia nowych teledysków. Stacje telewizyjne ciągle pytały: „kiedy będzie coś nowego ?”

Dlatego postanowiłem nagrać dwa klipy.

Zaczęliśmy od piosenki „I po herbatce”, która była drugą częścią naszej słynnej „Herbatki”. Klip powstał w klubie Młyn w Lublińcu. Były tancerki i statystki. Nakręciliśmy również Making Of

Wiosną nakręciliśmy następny teledysk do piosenki „Na bogato”. Uważam, że to jeden z lepszych teledysków projektu Dr Maniana. Pokazałem w nim historię kloszardów, którzy wpadli na genialny pomysł i stali się milionerami sprzedając …. no właśnie, co? Musicie zobaczyć ten klip. Kręciliśmy w tarym domu oraz w Pałacu Saturna „Termy Rzymskie” w Czeladzi. Jest również niesamowity Making Of

Z piosenką „Na bogato” kolejny raz wystąpiliśmy w Kobylnicy na „Disco Hit Festiwal 2012” emitowanym w POLO TV. Tym razem niestety nie udało się zdobyć nagrody, ale nawiązaliśmy wiele ciekawych kontaktów i nasze klipy emitowane były w POLO TV,  Polsacie,  POWER TV, TVS, TTV i wielu innych stacjach. Po prostu byliśmy wszędzie. 

Zaraz po festiwalu zostaliśmy zaproszeni do POLO TV i nagraliśmy program „Gwiazdy POLO TV” oraz wywiad do „DISCO RELAX”

W listopadzie 2012 napisałem piosenkę dla zespołu Defacto „Szczęście o krok”. Klip nakręciliśmy w Zabrzu i Rudzie Śląskiej. Piosenka zapowiadały kolejny krążek zespołu.

Rok 2012 zakończyłem piosenką, która jest dla mnie bardzo ważna. To piosenka świąteczna. Napisałem ją do słów Edka Sikory. W teledysku wystąpiła moja żona Asia. Kręciliśmy w Chacie Polaka w Gliwicach.

1000

SWEEt GIRLS | A JA TĘSKNIE | W11 | GARDEN PARTY

Tak spodobało mi się tworzenie coverowych programów koncertowych , że od początku szukałem inspiracji i pomysłów na kolejne. Wiedziałem, że musi to być coś bardzo znanego i atrakcyjnego. Zaczęły powstawać aranże do piosenek Anny Jantar i Maryli Rodowicz, żeby w kolejnym roku świat ujrzały dwa kolejne projety. A o tym w następnym rozdziale.

W marcu wpadłem na pomysł napisania kolejnej piosenki dla mojego zespołu SWEET GIRLS. Powstał hit „Zatańcz dla mnie”. Teledysk to również moje dzieło.

W czerwcu przyszedł czas na napisanie kolejnej piosenki dla Dr MANIANA. Długo myślałem o czym napisać i w końcu wpadłem na pomysł, że dobrym tematem będzie tęsknota. W końcu każdy za kimś tęskni. Pomoże to słuchaczom i naszym fanom w utożsamianiu się z tą piosenką. Powstał hit „A ja tęsknię”. Klip nakręciliśmy w Ustce i w Słupsku. Opowiada on o marynarzu, który wypływa w daleki rejs i oczywiście o tęsknocie jego ukochanej. 

W sierpniu wygrałem casting na rolę Adama Czarneckiego – właściciela pubu – w serialu W11 w TVN i „zagrałem” w filmie.

Zobaczie sami jak mi to wyszło

2013 był też rokiem pracy z Jarkiem Woźniczką i Wojtkiem Wróblem (zmarł w 2021 roku) nad płytą ich zespołu Garden Party. Krążek nosił tytuł „Uśpione myśli” a w jego nagraniu wzięli udział znani muzycy. Ja wyprodukowałem ślady bębnów, fortepianów, syntezatorów i smyczków oraz zagrałem na akordeonie. Gitary, bas, saksofony to żywe instrumenty nagrane przez muzyków w moim studio.