Moja Muzyczna Biografia - część 9

2019 - 2020

Scroll below
1000

FAJNE PIOSENKI | JAK ANIOŁ STRÓŻ W GRECJI | BRACTWO WIECZNEGO NATCHNIENIA

W lutym 2019 roku rozpocząłem pracę nad moją solową płytą pt: „FAJNE PIOSENKI”, która ukazała się we wrześniu 2019 nakładem wydawnictwa telewizji TVS. Na płycie znajduje się 15 piosenek.

Wszystkie piosenki to moje kompozycje. 12 piosenek z tej płyty to także moje teksty.

Również we wrześniu miał premierę klip do piosenki „Nawet we śnie o Tobie marzę”, który nakręciłem w Ustce

Dokładnie 22 września 2019 w Auli Radia Silesia odbył się koncert promujący moją debiutancką, solową płytę „Fajne piosenki”.

Na koncert ten zaprosiłem moich przyjaciół z innych zespołów: Bożenę Mielnik, zespół Blue Party, Mirka Jędrowskiego, zespół Bajery, Mariana Lichtmana i Anię z Dr MANIANA. Wystąpiły też ze mną wspaniałe tancerki. Koncert transmitowany był na żywo w Radiu Silesia. Poniżej kilka fotek z tego koncertu.

Zaraz po koncercie wyjechałem na krótki urlop na grecką wyspę SAMOS gdzie nakręciłem teledysk do jednej z piosenek z płyty „Jak Anioł Stróż”

Po wydaniu płyty dałem kilka wywiadów telewizyjnych i radiowych.

W październiku daliśmy telewizyjny koncert „Szlagierowa podróż po Europie z telewizją TVS” w Czerwionce- Leszczynach. Wystąpiłem ja ze swoim solowym projektem oraz moja ABBBA IMITATION,

17 listopada zagraliśmy wspaniały koncert dla TVS. Koncert nosił nazwę „Koncert Życzeń na żywo z TVS” i był emitowany kilkadziesiąt razy. Poniżej skrót video i zdjęcia.

6 grudnia 2019 odbyła się PREMIERA filmu Marty Bijan pt: „Luna”. 

Miałem wielką przyjemność razem z Martą współtworzyć muzykę do tego dzieła. 

„W chacie na skraju lasu mieszkają dwie siostry. Starsza Gaja jest miejscową zielarką, młodsza Luna spędza dni na czytaniu książki „Dzieje Tristana i Izoldy”. Po nagłej śmierci Gai, Luna jeszcze bardziej odrywa się od rzeczywistości. Pewnego dnia znajduje w lesie rannego mężczyznę. Zamiast mu pomóc, przyrządza eliksir miłosny, by go w sobie rozkochać. Przez jej bierność, ukochany umiera, a dziewczyna w rozpaczy sama wypija przyrządzony przez siebie napój i także ginie”.

Również w tym roku zmiksowałem kolejną płytę zespołu Bractwo Wiecznego Natchnienia

„Między smutkiem, a radością…”

 

1000

PANDEMIA | ODWOŁANE KONCERTY | REMONT STUDIA | MUZYCZNY ŚWIAT | MIŁOŚĆ

To był najtrudniejszy rok w mojej dotychczasowej karierze muzyka. W lutym zagraliśmy koncert walentynkowy z Radiem Silesia i zaraz potem … pandemia …. pustka …. odwołane wszystkie koncerty

Nikt nie wiedział jak długo to potrwa. Czekaliśmy miesiąc, dwa, trzy, cztery … i jeszcze czekaliśmy. Trudno było nagrywać coś nowego. Nie było wiadomo czy wydawać kolejną płytę – choć miałem taką w planie. W końcu w tym poczuciu bezradności postanowiłem wyremontować swoją pracownię, swoje studio.

Postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i wymyśliłem swój program w internecie. Nie było wolno się spotykać więc spotykałem się z zespołami muzycznymi on-line w moim niedzielnym programie Muzyczny Świat Zbyszka Lemańskiego”. Zobaczcie cały cykl – filmy poniżej

Pod koniec roku zmontowałem teledysk do piosenki MIŁOŚĆ