Moja Muzyczna Biografia - część 10

2021 - 2024

Przesuń w dół
1000

BRACTWO WIECZNEGO NATCHNIENIA | TELEDYSKI |Płyta kolędowa

Czas pandemii niestety dalej trwa. Koncertów jak na lekarstwo. Ale postanowiłem działać. Zaczęło się od zmiksowania kolejnej płyty dla Bractwa Wiecznego Natchnienia „Światy równoległe”

W czasie pandemii trudno było kręcić teledyski ale jakoś dałem rade. Powstały „Impreza na sianie” oraz „Będzie bosko”

1 sierpnia zagraliśmy wspaniały koncert we Wrześni

A na zakończenie wakacji zagraliśmy w Chełmie Śląskim

Powoli zacząłem już pisać piosenki na moją kolejną solową płytę, którą planowałem wydać pod koniec roku. Jednak plany się zmieniły. W grudniu wydałem krążek z kolędami i piosenkami świątecznymi „Kolędowo i świątecznie”.

SYLWESTRA SPĘDZILIŚMY W TELEWIZJI TVS

1000

SPEKTAKL TEATRALNY | ZAGRAJ ZE MNĄ NA GITARZE | KONCERTY WRACAJĄ | PIOSENKA DLA MAMY | NOWY TELEDYSK | PIOSENKI DO TAŃCA

Od początku roku zacząłem intensywnie pracować nad stworzeniem muzyki do spektaklu teatralnego – biografii Michała Spisaka. Na całość składały się moje kompozycje, efekty dźwiękowe, kompozycje Spisaka w moim orkiestrowym wykonaniu oraz tła muzyczne. Praca nad tym trwała około cztery miesiące. Finałem było uroczyste wystawienie spektaklu w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej we wrześniu 2022.

„Teatralne Concertino. Michał Spisak – fakty i zmyślenia”

W styczniu postanowiłem też wystartować ze swoim nowym cyklem „Zagraj ze mną na gitarze”. Na razie powstały dwa odcinki ale będzie więcej.

Również na początku roku powołałem do życia nowy projekt koncertowy „DISCO POLO Moc Przebojów”. Stworzyłem go razem z Michałem Kubikiem i dwiem tancerkami. latem zagraliśmy pierwsze koncerty.

Sezon koncertowy zaczęliśmy od występu „Gwiazdy telewizji TVS” w Oświęcimskim Centrum Kultury

W kwietniu napisałem piosenkę, którą zaśpiewała moja córka Emilka. „Piosenka dla Mamy” doczekała się również swojego teledysku, którego premiera odbyła się w maju w telewizji TVS.

W maju zagraliśmy na Urodzinach TVS

Nakręciłem też teledysk do swojej piosenki „Żyj nam sto lat”. Kręciliśmy w w Ogrodach Kapias w Goczałkowicach Zdrój.

Moja piosenka „Pa Pa Pa Ra”, która znajdzie się też na mojej najnowszej płycie stała się przebojem miesiąca października na Szlag Liście w Radiu Silesia i weźmie udział w plebiscycie „Przebój Roku 2022” zaraz na początku 2023.

Teledysk do tej piosenki nakręcę wiosną ponieważ mam już konkretny pomysł i miejsce ale do tego potrzebna jest słoneczna pogoda.

Aktualnie domykam już listę piosenek na moją kolejną solową płytę „Piosenki do tańca”, której premiera zapowiedziana jest na 28 grudnia 2022

I stało się. Płyta „Piosenki do tańca” już jest. Zarówno w wersji fizycznej jak i multimedialnej we wszystkich serwisach streemingowych.

1000

PROMOCJA PŁYTY | ZAGRAJ ZE MNĄ NA GITARZE | KONCERTY | TELEDYSK | KONCERT ŻYCZEŃ TVT | PRODUKCJA MUZYKI DLA INNYCH WYKONAWCÓW

Rok rozpoczął się od intensywnej promocji mojej płyty. Wizyty w stacjach radiowych, wywiady, wysyłka płyt do sklepów, programy telewizyjne itp

Nagrałem też nowy odcinek mojego cyklu „Zagraj ze mną na gitarze”. Z racji tego że trwa promocja mojej najnowszej płyty to pokazałem jak zagrać pierwszą piosenkę z CD, czyli „Taki ze mnie drań”

3 stycznia 2023 w telewizji TVT nagrałem wywiad do programu „Szlagierowo i z humorem”.

DRUGI SEZON MOJEGO PROGRAMU ON-LINE "MUZYCZNY ŚWIAT ZBYSZKA LEMAŃSKIEGO" wystartował 5 stycznia

Tutaj niebawem zobaczycie odcinki z udziałem: Kazik Sas, Proskauer Echo, Edek Dworniczek, Piotrek Szefer, Maszkety, Karolina Trela, Jacek Silski, Ekea, Muzykanty

4 marca 2023 wystąpiłem na telewizyjnym koncercie „Gwiazdy Telewizji TVS” w Rydułtowach.

W maju rozpoczął się sezon koncertowy. 20 maja wystąpiłem na koncercie „Szlagierowo i z humorem” w Zawadzkiem a z okazji Dnia Matki wystąpiłem na bardzo dużym koncercie w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Przyszedł czas na nakręcenie teledysku
do piosenki Pa PA PA RA
WE WRZEŚNIU rozpocząłem współprace z Telewizją TVT. Razem z Beatą Mańkowską zostałem prowadzącym Koncert Życzeń. Napisałem również muzykę do czołówki tego programu. Koncert Życzeń był emitowany aż do czerwca 2024.

Zdjęcia do programu kręciliśmy w Termach Rzymskich w Czeladzi. Poniżej filmiki zapowiadające i reklamujące program.

Poniżej można obejrzeć wszystkie odcinki

Kilka fotek z planu

W październiku postanowiłem wrócić do produkcji muzyki dla innych wykonawców. Napisałem piosenki dla Bożeny Mielnik. Edka Dworniczka, Duetu Romantica, zespołu Harmonic. 

1000

RADIO BEST | AKADEMIA REALIZACJI DŹWIĘKU | PRODUKCJA HITÓW |

W marcu 2024 rozpocząłem współpracę z Radiem Best ( www.radiobest.pl ), które na początku swej działalności miało siedzibę w Będzinie. W każdy poniedziałek od godziny 16.00 do 20.00 prowadziłem autorską audycję „Muzyczny Świat Zbyszka Lemańskiego”. Trwało to do końca czerwca 2024. Zapraszałem na wywiady zespoły muzyczne, opowiadaliśmy o ich historii i grałem ich muzykę. Moimi gośćmi byli: Bożena MIelnik, Ekea, Duet Romantica, Maszkety, Zuza Pycia, Edek Dworniczek, Energy Folk , Tomek Gołowacz, Bractwo Wiecznego Natchnienia, Piotr Olszewski, Karpowicz Family, Ewelina Binkowska, Beata Mańkowska, Jarek Woźniczka, Tomek Calicki. To byli goście pierwszego sezonu. Zaraz po wakacjach wystartował drugi sezon. Tym razem już w nowej siedzibie Radia Best w Chorzowie. Ale o tym napisze później. 

AKADEMIA REALIZACJI DŹWIĘKU

W kwietniu 2024 postanowiłem dodatkowo podnieść swoje umiejętności w zakresie realizacji nagłośnień i realizacji nagrań. Rozpocząłem naukę w Akademii Realizacji Dźwięku w Jaworznie. Przez trzy semestry dokształcałem się na czterech kierunkach: 

1. Technik Realizacji Nagłośnień

2. Technik obsługi sceny

3. Technik Realizacji Nagrań

4. Technik motażu dźwięku

 

Również w kwietniu rozpocząłem wspólpracę z Tomkiem Gołowaczem, który rozpoczynał swoją karierę i szukał producenta muzycznego do stworzenia swojej debiutanckiej płyty. Tak się złożyło że spodobał mu się mój styl pracy i mój gust muzyczny co zaowocowało mocną współpracą. Rok póżniej album Tomka był już gotowy i wydany przez telewizję TVS   https://tvs.pl/produkt/co-mi-w-duszy-gra/

Poniżej teledyski Tomka, gdzie możecie usłyszeć moją robotę

Początek roku to również moja muzyczna współpraca z zespołem Harmonic. Napisałem i wyprodukowałem  dla nich kilka piosenek na kolejną płytę. Między innymi hit ” Całusy”

https://www.slaskieplyty.pl/?192,harmonic-razem-dobrze-nam

Teksty do moich kompozycji napisał Przemek Kaperzyński.

Duet Romantica – dla nich również napisałem i wyprodukowałem piosenkę pod tytułem „Dla CIebie serce moje bije”.

Teledysk poniżej

SEZON KONCERTOWY

Koniec wiosny to oczywiście początek sezonu koncertowego. Zacząłem go dwoma telewizyjnymi koncertami. Pierwszy z okazji Dnia Matki z telewizją Szlagierowo.pl w Chorzowskim Centrum Kultury, który połączony był z promocyjnym koncertem wydania płyty Edka Dworniczka. Drugi koncert odbył się 1 czerwca w Ustrońskim Amfiteatrze z okazji urodzin Telewizji TVS.

 

W sezonie letnim zagraliśmy kilkanaście koncertów

W lipcu razem z Piotrem Olszewskim nakręciliśmy teledysk do naszej piosenki, którą zaśpiewaliśmy w duecie. Piosenka nosi tytuł „Graj muzyczko”. Teledysk powstał w pięknych przestrzeniach TERM RZYMSKICH w Czeladzi.

Od września po wakacyjnej przerwie wróciłem na antenę Radia Best. Moimi gośćmi w kolejnej edycji „Muzycznego Świata Zbyszka Lemańskiego byli: Janusz Gorlej, Duet Karo, Krzysiek Pietrek, Exotic, Harmonic, Systematic, Skalsky Band, Karolina Trela, Dawid Bieniasz, Mateusz Troll i przyjaciele, Aneta i Norbert, Jacek Kierok, Arkadia Band, Edyta i Piotr, Silver Dance, Piotr Herdzina, Mariusz Kalaga, Bogdan Szymańczak, Bernadeta Kowalska, Kordian, Darek nOwicki, Bożena Mielnik Band, Olek Woźniak, Julia, Pyjter i Werka, Dawid Janiak, Krzysiek Knapek, Marzena Wożniak, Kasia Malżycka, Edyta Jończyk, Rodzinka Lemana.

Końcówka roku to jednocześnie początek współpracy producenckiej z Mateuszem Trollem. Wyprodukowałem pierwszą piosenkę dla zespołu CORDERO, którą Mateusz skomponował.